A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pm. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pm. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. január 30., csütörtök

TELJESKIŐRLÉSŰ CUKORMENTES BROWNIE


TELJESKIŐRLÉSŰ CUKORMENTES BROWNIE


Ha nem kapható, hát megcsináljuk, pikk-pakk készen van, minimálmelós :)




Hozzávalók:

80gr teljes kiőrlésű búza/tönkölyliszt
100gr étcsokoládé durvára törve (min. 70% kakaótartalom)
20gr natúr kakaópor (nem instant nyulas kakaós cukor)
1 lapos tk sütőpor
fél csipet só
2db tojás
1ek instant kávépor
0,8dl étolaj
100gr cukornak megfelelő édesítőszer -nálam 25gr negyedannyi volt

tetejére nyers mandulapehely

Előmelegítem a sütőt 180 fokra.
Veszek két tálat, egyikben a folyékony, másikban a szilárd anyagokat keverem össze, (a kávét feloldom 1-2 evőkanál vízben) majd összeborítom a kettőt és megy a sütőpapíros tepsibe, tetejére a mandula,  18-20 perc alatt kész.

Ne süssük túl mert száraz lesz, "nyunyósnak" kell lennie amikor kivesszük :)

Stahl Judit receptjének IR barát átdolgozása.


Nikk




2016. augusztus 11., csütörtök

AMIKOR A PAJZSMIRIGY BEKÖSZÖN...

...és elront mindent, amin évek óta dolgozol.


Nagyjából fél éve romlott el valami, ami azóta is tart, akkor még nem tudtam hogy mi és miért, ma már igen.
Tulajdonképpen örülhetek hogy eddig megúsztam az IR-hez gyakran társuló pajzsmirigy alulműködést, ez eddig tartott.
Amit még sikerült kideríteni : a vasam valahol útközben elvesztette a fonalat és minimál szint alá csökkent.

Mi van velem?

-Fáradt vagyok. Mindig. Minden nap. Reggel és este.
A munkáját elvégzi az ember, tartja magát, ott nincs kecmec menni kell, csinálni nullás vassal is,  a mai világban mindhalálig ugye.. de utána amikor letészem a lantot jön az ájulásérzet, a totális K.O., csak aludni akarok.
Karikás szemek, sápadt bőr.
Először azt gondoltam lustulok de amikor a semmit tevés is lefáraszt, kezd gyanús lenni a dolog...

- Alvás- minek? Nem lesz jobb. Semmitől nem lesz jobb.
Az alvás meg még rossz is mert zsibbad a karom, néha bedobban a szívem.

-Kezdenek visszakúszni a kilók, az rendszer nem működik úgy ahogy eddig.
2 év alatt -32 kg, majd stagnálás.
Az ember fel sem fogja mi súlyt cipelt de abban biztos hogy többé nem akarja, SOHA TÖBBÉ.
 Mivel az étrendben nagy változás nincs- egy-egy kiruccanás csökkentett lehetőségeit leszámítva- jön a gyanakvás hogy valami nem stimmel.

-Fázom, főként a lábszáram. Nyáron is, 40 fokban, zokniban. Vicc...

-Menstruációzavarok.

-Emésztési zavarok, puffadás, nagyjából mindentől.

Gugli a barátunk no meg akad egy régóta harcban álló sorstárs  (köszi Gyöngyi) aki azonnal átlátja a dolgot és rávilágít mi is lehet a gond, menni kell azonnal utána.

Egy célzott labor :

D-vitamin (Total 25-OH D-vitamin) 3 p OGTT (+ inzulin) vércukor terhelés TSH (Tireoidea-Stimuláló Hormon) fT4 (T4 szabad frakció) fT3 (T3 szabad frakció) Anti-TPO (Tireoidea-peroxidáz elleni antitest) Anti-TG (tireoglobulin elleni antitest)
Vas  
ami után kiderül a pajzsmirigy alulműködés, béka seneke alatt kullogó vas.

Kedvenc doktornénimtől megtudom hogy a pajzsmirigy fura jószág, minden ami történik hatással van rá, gyulladás a szervezetben, stressz és máris nem oké. Így azonnal összeáll a kép, amit sejtettem, mert az időbeli egyezés egyértelmű volt számomra, mi is lobbantotta be.

2015 végén egy fájdalmas szemsérülés, olyan ami testileg-lelkileg kicsinál,  majd ennek kiújulása, ezt követően dupla antibiotikum kúrát követelő makacs torokgyulladás. Ez történt, ezek történtek, ami után a pajzsmirigyem úgy gondolta beköszön hogy ő is itt van és ha már van akkor alulműködik hogy ne kényelmesedjek bele az IR már rutinná vált mindennapjaiba.

Mit tehetünk?
Hormonpótlás, vas, alvászavarra való bogyó, nagy levegő... és megkezdem a harcot..újra.

Mást nem tehetünk.
Küzdünk...
KÜZDÜNK...és
KÜZDÜNK.

Ha közületek bárki gyanítja hogy valami nem stimmel, járjon utána,  még ha évek óta jó úton jár akkor is!

forrás: http://mensmentis.hu/pajzsmirigybetegsegek/pajzsmirigy-alulmukodes-kezelese/



Nikk